opera.info.plSzanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że podjęliśmy decyzję o zamknięciu serwisu opera.info.pl w dotychczasowej formule. Po trzech latach naszej intensywnej pracy nad stworzeniem wortalu społecznościowego  poświęconego sztuce operowej, uznaliśmy ten projekt za niemożliwy do zrealizowania. Z przykrością stwierdzamy, że nie udało nam się przekonać naszych czytelników do podjęcia wysiłku współtworzenia treści publikowanych na opera.info.pl  Tylko garstka entuzjastów opery wsparła nasze starania, pisząc teksty, publikując komentarze i dzieląc się z innymi cennymi informacjami.  Wszystkim naszym współautorom oraz sympatykom opera.info.pl z całego serca dziękujemy.  Bez Państwa wsparcia, niniejszy tekst zostałby opublikowany znacznie wcześniej.

Szanowni Państwo,

Jest naszym zamiarem, aby strona internetowa opera.info.pl, w niedalekiej przyszłości powróciła w nowej formie do swoich czytelników. Nadal będzie to przedsięwzięcie czysto hobbistyczne, ale o innym charakterze i innych rozmiarach. Zasadniczy cel, nie ulegnie jednak zmianie. W dalszym ciągu będziemy opowiadać o operze, która bardzo potrzebuje wsparcia jej miłośników.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim sympatykom opera.info.pl za uwagę, którą poświęciliście Państwo naszemu przedsięwzięciu.

Serdecznie Wszystkich Państwa pozdrawiamy,

Beata i Michał Olszewscy
opera.info.pl - 11/05/2015

Jeśli chcecie przesłać nam Państwo wiadomość, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego. Dziękujemy :)

 

Jednocześnie informujemy, że nadal aktywny jest profil opera.info.pl w serwisie społecznościowym Facebook.

opera228

 

 

 

Wiadomości

Kijów.Centrum

"Tosca" w Kijów.Centrum w Krakowie

Tosca w MET 2013Kino Kijów.Centrum w Krakowie zaprasza 24. sierpnia 2014 (niedziela) o godzinie 17:00 na retransmisję "Toski" Giacoma Pucciniego z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. W rolach głównych wystąpili: Patricia Racette i Roberto Alagna.

 

 

 

 

 

 

*Kliknij zdjęcie, aby powiększyć...

Letnie retransmisje w Kijów.Centrum w Krakowie

Eugen Oniegin Metropolitan Opera New YorkKról Lear w Kijów.CentrumKijów.Centrum w Krakowie zaprasza na letnie retransmisje operowo-teatralne. Do obejrzenia na ekranie największej sali w Małopolsce opery i spektakle z najwyższej półki. Cykl rozpoczyna się spektaklem teatralnym "Król Lear" z National Theatre w Londynie, który zostanie pokazany 10 lipca o godzinie 20:00. W roli tytułowej wystąpił Simon Russell a całość wyreżyserował Sam Mendes.

Następnym wydarzeniem będzie opera "Eugeniusz Oniegin", której retransmisję zaplanowano na 13 lipca na godzinie 17:00. Będzie to powtórka tegorocznego spektaklu z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

(Źródło: informacja prasowa Kijów.Centrum)

 

*Kliknij zdjęcia, aby powiększyć...

 

Sylwester z Filharmonikami Berlińskimi w Kijów.Centrum w Krakowie

Koncert Noworoczny w Kijów.Centrum
Kliknij, aby powiększyć...

W środę 1 stycznia 2014 roku o godzinie 16:30, Filharmonicy Berlińscy zawitają między innymi do Polski, a to za sprawą transmisji galowego koncertu z okazji zakończenia 2013 roku, który wyświetlony zostanie w największej sali kinowej w Krakowie w Kijów.Centrum !

Ten światowej klasy, słynący ze swojej niebywałej precyzji zespół symfoniczny poprowadzi zza dyrygenckiego pulpitu jego szef artystyczny – Sir Simon Rattle, jeden z najbardziej aktywnych dyrygentów symfoniczno-operowych XXI wieku, wybitny znawca twórczości kompozytorów słowiańskich, w tym Polaków, autor wielu nagrań (płyty z jego nazwiskiem można znaleźć w każdym sklepie fonograficznym).

Solistą wieczoru będzie Lang Lang, gwiazda światowej pianistyki, cieszący się popularnością równą artystom pop. Chiński pianista, którego styl wykonawczy cechuje się błyskotliwością i wyjątkową wrażliwością muzyczną, zagra słynny III koncert fortepianowy Prokofiewa.

W programie koncertu nie zabraknie tanecznych rytmów, jednak nie będą to wiedeńskie walce, marsze i polki. Filharmonia Berlińska już po raz kolejny złamie tradycję: usłyszymy między innymi fragmenty ormiańskiego baletu „Gajane” Chaczaturiana (w tym popularny „Taniec z szablami”), a także znane utwory Brahmsa i inspirowane nimi dzieła Dvořáka. Gratką dla melomanów będzie rzadko grywana kompozycja Hindemitha.

 

WYKONAWCY:

Filharmonicy Berlińscy (Berliner Philharmoniker)
Sir Simon Rattle dyrygent
Lang Lang fortepian

 

PROGRAM KONCERTU:

Johannes Brahms (1833–1897)
Taniec węgierski nr 1, g-moll
Taniec węgierski nr 3, F-dur

Siergiej Prokofiew (1891–1953)
III koncert fortepianowy, C-dur, op. 26
        część pierwsza: Andante, Allegro
        część druga: Tema con variazione
        część trzecia: Allegro ma non troppo

Paul Hindemith (1895–1963)
Taniec symfoniczny nr 3 (Sehr langsam)

Antonín Dvořák (1841–1904)
Tańce słowiańskie (wybór trzech tańców z op. 46 i 72)

Aram Iljicz Chaczaturian (1903–1978)
Fragmenty baletu „Gajane” (wybór czterech tańców, w tym „Taniec z szablami”)

Środa, 1.01.2014
Godz. 16:30
Bilety w cenie 45zł
Czas trwania: 1 godz. 40 min. (bez przerwy)

(Źródło: informacje prasowe Kijów.Centrum)

"Aida" na zakończenie Wakacyjnego Cyklu Operowo- Baletowego w kinie Kijów.Centrum

Retransmisja "Aidy" w kinie Kijów.Centrum
Kliknij, aby powiększyć...

Opera, której akcja przenosi widzów do starożytnego Egiptu, jest jednocześnie chwytającą za serce historią miłosną i epickim dramatem, budzącym podziw pełnymi rozmachu i przepychu scenami zbiorowymi. Napisana z okazji otwarcia Kanału Sueskiego "Aida" należy do najsłynniejszych oper Giuseppe Verdiego, nie tylko dzięki marszowi tryumfalnemu z II aktu. Bohaterowie tej opery to wzięta do niewoli etiopska księżniczka Aida, jej rywalka, córka faraona – Amneris i wódz egipskich wojsk – Radames.

W tytułowej roli etiopskiej księżniczki zadebiutowała w Metropolitan Opera ukraińska sopranistka Liudmyla Monasterska, a w roli Amneris partnerowała jej rosyjska śpiewaczka Olga Borodina (mezzosopran). Jako Radames wystąpił francuski tenor Roberto Alagna. Imponujaco jest scenografia widowiska – odpowiedzialna za produkcję Sonja Frisel wykorzystała wszystkie możliwości sceny MET, by olśnić widzów przepychem starożytnego Egiptu.

Warto dodać, że na transmisję LIVE w czasie Sezonu Operowego 2012/2013 w Kijów.Centrum bilety zostały wyprzedane na 3 tygodnie przed wydarzeniem. Niech będzie to najlepsza rekomendacja i odpowiedź na pytanie, dlaczego warto w towarzystwie księżniczki Aidy zakończyć Wakacyjny Cykl Operowo - Baletowy 2013 w kinie Kijów.Centrum.

The Metropolitan Opera: retransmisja "Live in HD – Aida"
Muzyka: Giuseppe Verdi
Dyrygent: Fabio Luisi
Obsada: Liudmyla Monastyrska (Aida), Olga Borodina (Amneris), Roberto Alagna (Radames), George Gagnidze (Amonasro), Štefan Kocán (Ramfis), Miklós Sebestyén (Król)

Kijów.Centrum
22 września 2013 roku, godzina 17:00
Bilety w cenie 45 zł
Bilety online: https://ekobilet.pl/kino-kijow/opera---aida-1367757065

Szósty sezon operowy w kinie Kijów.Centrum w Krakowie

Logo Kijów.Centrum

kijow centrum program2
Kino Kijów.Centrum
Kliknij zdjęcie, aby powiększyć...

The Metropolitan Opera w Nowym Jorku to jeden z najznamienitszych teatrów operowych świata, a na jego scenie występują największe gwiazdy opery i baletu. Od kilku sezonów, nowojorskie produkcje transmitowane są na żywo do kin w setkach miast całego świata, w tym również do kina Kijów.Centrum w Krakowie. Za sprawą tych spektakli, widzowie mogą odkryć światowe tytuły operowe w najlepszych inscenizacjach. Ponadto technika filmowa pozwala na obejrzenie widowisk z bliska, w doskonałej jakości obrazu, a widz ma wrażenie, że znajduje się na scenie, tuż obok śpiewających artystów. Krystalicznie czysty dźwięk przestrzenny sprawia, że widzowie czują się nim otoczeni, tak jakby właśnie rozpoczynali spektakl razem z orkiestrą MET w Nowym Jorku.

Kino Kijów.Centrum
Kliknij zdjęcie, aby powiększyć...

"Jesteśmy w trakcie przygotowań do szóstego sezonu współpracy z The Metropolitan Opera. Kolejny Nasze doświadczenia pokazują, że transmisje z MET na stałe zagościły w kulturalnym kalendarzu Krakowa. Zainteresowanie wydarzeniami nie tylko nie słabnie - wręcz przeciwnie jest coraz większe!" - mówi Michał Zalewski z Biura Promocji kina Kijów.Centrum.

Zainteresowanie transmisjami zaskoczyło nawet samych producentów przestawień z The Metropolitan Opera. Poprzedni Sezon Operowy (2012/2013) zobaczyło około 3,5 miliona osób w 1900 kinach w ponad 60 krajach na całym świecie (w tym ponad 8 000 widzów w Kijów.Centrum). Od czasu debiutu cyklu The Metropolitan Opera: Live in HD w 2006 roku, sprzedano już 10 milionów biletów na wydarzenia.

 
 

"Nie zapominajmy, że organizowane przez nas wydarzenia, to nie tylko spektakl operowy sam w sobie, który jak wiadomo jest najważniejszy, lecz jest to również sam wieczór ze specjalną atmosferą i dodatkowymi atrakcjami, które czekają na widzów w holu Kijów.Centrum. W tym roku odświeżamy nieco formę oprawy - do współpracy zaprosiliśmy młodych muzyków ze szkół muzycznych pierwszego stopnia, którzy będą prezentować swoje umiejętności w czasie przerw między aktami. Nowością będą także wystawy artystycznych mozaik. Nasze Kino słynie z ogromnej mozaiki projektu Krystyny Strachockiej - Zgud z 1967 roku, zdobiącej jedną ze ścian holu. To dlatego do współpracy zaprosiliśmy również artystów zajmujących się taką formę sztuki. Staramy się, by oprawa każdej transmisji była niezwykłym widowiskiem" - dodaje Michał Zalewski.

Kino Kijów.Centrum
Kliknij zdjęcie, aby powiększyć... 

Za pośrednictwem kina Kijów.Centrum miłośnicy opery, mogą obejrzeć i usłyszeć na żywo najznamienitsze arie, najdoskonalsze uwertury i mistrzowskie układy choreograficzne. Warto poczuć te emocje i docenić maestrię wykonawców. O wyjątkowej atmosferze związanej z odbiorem wspaniałych muzycznych dzieł na wielkim ekranie przekonali się już uczestnicy poprzednich sezonów transmisji z MET.  Warto dodać, że przed każdym Sezonem Operowym w Kijów.Centrum list polecający przesyła Mariusz Kwiecień, światowej sławy śpiewak operowy, pochodzący z Krakowa. W tym roku Mariusz Kwiecień, wraz z Anną Netrebko i Piotrem Beczałą wystąpią w operze Eugeniusz Oniegin, która otworzy Sezon Operowy 2013/2014. Ogromne zainteresowanie widzów wcześniejszymi edycjami transmisji jest najlepszą rekomendacją i odpowiedzią na pytanie dlaczego warto przenieść się do The  Metropolitan Opera w Nowym Jorku, siedząc wygodnym fotelu krakowskiej sali kinowej.

(Źródło: informacje prasowe Kijów.Centrum)

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich stosowanie na stronach opera.info.pl Czytaj więcej…

Rozumiem i akceptuję

To My

Szanowni Państwo,

W związku z wprowadzeniem nowych regulacji w polskim prawie, jesteśmy zobowiązani poinformować Państwa jako Czytelników i Uzytkowników serwisu opera.info.pl, że nasze strony wykorzystują technologię plików cookies (po polsku "ciasteczek"), podobnie jak praktycznie wszystkie inne serwisy internetowe na świecie.

Informacje zapisane za pomocą cookies są wykorzystywane w celach statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych preferencji naszych Użytkowników. Stosowanie cookies jest niezbędne, aby serwis opera.info.pl mógł dostarczać treści i funkcjonalności w zaprojektowanym zakresie. Każdy Czytelnik lub Użytkownik opera.info.pl może zmienić ustawienia dotyczące technologii cookies, dostosowując konfigurację programu internetowego, za pomocą którego korzysta z zasobów internetu, do własnych wymagań. Dla ułatwienia podajemy poniżej adresy stron interentowych, z których możecie Państwo dowiedzieć się jak modyfikuje się ustawienia w przeglądarkach, z których zazwyczaj korzystacie:

Firefox - włączanie i wyłączanie obsługi ciasteczek;

Internet Explorer - resetowanie ustawień programu Internet Explorer;

Chrome - zarządzanie plikami cookie i danymi stron;

Opera - ciasteczka;

Safari - manage cookies;

Korzystanie przez Państwa z serwisu internetowego opera.info.pl (zgodnie z naszą Polityką prywatności) oznacza, że wyrażają Państwo zgodę aby cookies były zapisywane w pamięci wykorzystywanego przez Państwa urządzenia zgodnie z aktualnymi ustawieniami Państwa przeglądarki.

Beata i Michał opera.info.pl

 

gb bigThis is information about cookies technology being used by opera.info.pl You always may change your settings. If you continue without it we'll assume that you accept all cookies on our website :)